Koło Łowieckie "WILK"
Start Strzelectwo Strzelectwo - ostatnia dekada
Strzelectwo - ostatnia dekada PDF Drukuj Email
czwartek, 04 kwietnia 2013 19:56

Każdy z nas ma obowiązek podnosić swoje umiejętności  strzeleckie. Do tego celu  nie służy polowanie. Różnego rodzaju imprezy strzeleckie są okazją do treningu i szlifowania naszych umiejętności w tym zakresie.
Od roku 2002 rokrocznie  organizowane są w naszym kole zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Koła. Począwszy od roku  2005 w porozumieniu z Wójtem Gminy Kłodawa równolegle do zawodów o Puchar Prezesa, rozgrywane są zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Kłodawa.

Miła atmosfera tych zawodów, piękny obiekt strzelnicy w Wojcieszycach oraz zakończenie zawodów na działce Koła „Wilk” w Różankach, połączone z biesiadą dla uczestników zawodów, ich rodzin i przyjaciół – wszystko to sprawia, że spotyka się tutaj czołówka strzelców gorzowskich. W rywalizacji strzeleckiej osiągane są rekordowo wysokie wyniki, a biesiada z rodzinami i przyjaciółmi trwa do późnych godzin nocnych.

Zestawienie wyników ze wszystkich edycji zawodów przedstawiają załączone tabele:

Efektem tych działań koła są osiągane od kilku lat wyniki naszych członków oraz reprezentacji kola nie tylko na zawodach lokalnych, ale także na zawodach okręgowych i ogólnopolskich.
W ciągu tego dziesięciolecia 2002-2012 w kole doczekano się dwóch mistrzów strzelectwa myśliwskiego – Kol. Marka Tracza i Leszka Wawrzyniaka. W roku 2012 Kol. Grzegorz Stachowiak po zajęciu drugiego miejsca w eliminacjach okręgowych był reprezentantem okręgu na kolejnej edycji mistrzostw Polski w klasie powszechnej.
Postęp w umiejętnościach strzeleckich członków „Wilka” w ostatnich pięciu latach zaowocował awansem reprezentacji naszego koła w rywalizacji drużynowej na poziomie okręgu, z 16 miejsca w roku 2008 na miejsce pierwsze  w roku 2012. Ten sukces spowodował, że  roku 2013 reprezentacja nasza w składzie; G. Stachowiak, M. Tracz, L. Wawrzyniak  będzie reprezentować nasz Okręg 25-26 maja na KKKŁ w Radomiu.
Inną cykliczną imprezą strzelecką, w której uczestniczą nasi myśliwi są Drużynowe Zawody Kół Zaprzyjaźnionych, zainicjowane przez Koło Łowieckie „Knieja Lubociesz” w roku 2003. W zawodach tych uczestniczyły początkowo trzy koła: „Knieja  Lubociesz” , „Leśnik Kłodawa”  oraz „Wilk Gorzów Wlkp.”. Zawody od roku 2009 zostały włączone w organizowaną przez Gminę Kłodawa imprezę wiosenną pod nazwą „Majówka Kłodawska”. Aktywny udział w organizacji „Majówki”  myśliwych  z kół łowieckich, mających swoje obwody na terenie Gminy , zaowocował włączeniem do  zawodów reprezentacji kolejnych kół łowieckich; „Orzeł Gorzów Wlkp.” oraz  „Ostoja Wysoka”.  Zawody odbywają się  na strzelnicy w Wojcieszycach, a wręczenie nagród i biesiada myśliwska w godzinach popołudniowych podczas  Majówki.